Lozan Mubadilleri

Duyurular | Haberler | Etkinlikler

Lmv Mudanya Temsilcilığimizin 96.Yıldönümü Anma Etkinlikleri

Uzun bir süre Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinde ki temsilcilik binasından, Mütareke Mahallesi Akıncı Abidin Bey Sokak. No: 12 de ki yeni yerlerine taşınarak hizmet vermeye başlayan Lozan Mübadilleri Vakfı (LMV)Mudanya Temsilciliği, 4 katlı yeni binalarının her katında değişik bir aktivite ve kurslarla Mudanya’lıların farkı bir açıdan bakmalarını sağlayacak ve yeni kurslarla buluşturacaklar.
İleri ki süreçte, LMV Mudanya Temsilciliği binasının küçük bir Mübadil Müzesine de ev sahipliği yapması için Temsilcilikte çalışmalar aralıksız olarak sürüyor. Çok geniş tarihi resim ve belgelerle materyallerin müze oluşturulduğunda burada sergilenecek olmasıyla müzenin, Mudanya’nın turizmle tanınması noktasında önemli bir yere sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor.
LMV Mudanya Temsilciliği 26. Ocak. 2019 Cumartesi günü saat 14.00 te Mütareke meydanında düzenleyeceği bir etkinlikte “Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından yine aynı yerde sahilden Göç yollarında hayatını Kaybedenlerin anısına denize karanfil atılacak. Saat 14.30 da Mudanya Temsilciliği yeni binasının açılış töreni yapılacak ve Mudanya Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikler kapsamında saat 15.00’te Mudanya Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezinde, ülkemizin önemli film yönetmenlerinden Çağan Irmak’ın imza filmlerinden biri olan ve göç yollarında yaşanan acıların, dökülen gözyaşlarının ve ayrılıkların insanların iç dünyalarında kopan fırtınaların yarattığı travmaların yaşandığı göçle ilgili önemli belgesel tadında bir film olan “Dedemin İnsanları” filmi gösterime sunulacak.
Çok sayıda davetlinin katılacağı etkinliklerle ilgili olarak açıklama yapan LMV Mudanya Temsilcisi Cumhur Aksan, çok güzel bir binada hizmet vermeye devam edeceklerini ifade ederek,” Bugünkü binamız 4 katlı ve her katında değişik aktiviteler sunulacak. Değişik kurslarımızla da Mudanyalılara hizmetlerimizi aralıksız olarak sürdüreceğiz. Cumartesi günü Mudanya Belediyemizin katkılarıyla düzenlenecek olan aktivitelerimizin ardından yeni binamızın da açılışı gerçekleşecek. Aktivitelerimize tüm Mudanyalıları bekliyoruz” dedi.

Tarık ARSLAN/LMV MUDANYA TEMSİLCİLİĞİ

Leave a Reply