Lozan Mubadilleri

Duyurular | Haberler | Etkinlikler

Lmv Mudanya Temsilciliğinden 96. Yıl Anma Etkinliği

Lozan Mübadilleri Vakfı (LMV) Mudanya Temsilciliği, Türk- Yunan Nüfus Mübadelesinin 96. Yıl dönümü nedeniyle, savaşlarda ve göç yollarında yaşamlarını yitirenlerin anısına görülmemiş bir kalabalık davetli topluluğunun katılımı ile denize karanfil bıraktılar.

Mudanya Belediyesinin katkıları ve Mudanya Temsilciliğinin bağlı olduğu Lozan Mübadilleri Vakfının  (LMV)  destekleriyle düzenlenen etkinlikte 72 Mübadil kuruluşunun ortak bildirisinin okunmasının hemen ardından Mudanya belediye bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde denize karanfil bırakıldıktan sonra Mudanya Temsilciliğinin Akıncı Abidin bey Sokak’ta bulunan yeni hizmet binalarının açılış töreni de gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Temsilciliği adına temsilci Cumhur Aksan, ülkemizin değişik noktalarında bulunan Mübadil Kuruluş yetkilileri ve üyeleri ile birlikte Mübadil ve torunlarının etkinliğe katılmalarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Aksan açıklamasında,” Çok güzel bir etkinliği daha geride bıraktık. Mudanya Belediyemizin katkıları ve Lozan Mübadilleri Vakfımızın destekleriyle gerçekleşen etkinliğimize telgraf çekerek, telefonla arayarak destek veren ve bizzat gelerek katkı sağlayan tüm Mübadil kuruluşlarımızın temsilcilerine, mübadil torunlarına, ilçe siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan adaylarına, 72 Mübadil kuruluşu ve tüm mübadiller adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

YENİ HİZMET BİNAMIZIN EL BECERİSİ VE KURSLARINI TAKİP EDİN

Açılışını gerçekleştirdiğimiz 4 katlı yeni hizmet binamızın herkese kapılarının açık olduğunu belirtmek istiyoruz. Halkımızın, gençlerimizin, ev hanımlarımız ve öğrencilerimizin deneyimli öğreticilerimizin katılımıyla burada gerçekleştireceğimiz tüm kurslarımıza ve el beceri aktivitelerimize katılmalarını bekliyoruz. Burada edinecekleri el becerileri ile yaşamlarını şekillendirebileceklerini ve aile bütçelerine önemli ölçüde katkı sağlayabileceklerini ve aktivitelerimizi takip etmelerini istiyoruz” dedi.

 

Tarık ARSLAN/LMV MUDANYA TEMSİLCİLİĞİ

Leave a Reply