Lozan Mubadilleri

Duyurular | Haberler | Etkinlikler

Suyun iki yakasını birleştiren konser…LMV Korosu Cemal Reşit Rey Sahnesinde…

Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu, .ünlü müzisyen Zülfü Livaneli’nin “Memleket Kokulu Yarim” adlı şarkısının da yer aldığı ve koro ile birlikte söylediği ilk albümü “Hasretin İki Yakası” konseri ile 26 Ocak 2020, Pazar akşamı İstanbul Büyük Şehir Belediyesine ait Cemal Reşit Rey sahnesinde dinleyiciyle buluştu. Sanatseverler ve mübadiller konsere büyük ilgi gösterdiler. Çok yoğun bir katılım oldu.  Salonu dolduran yaklaşık 1.500 sanatseverin bir kısmı konseri koridorlara oturarak izledi, yer bulamayanlar ise geri dönmek zorunda kaldı. Uçan Potinler ve Çatalca Belediyesi Halk Dansları topluluğunun eşlik ettiği konser büyük bir şölene dönüştü..

Şef: Garip Mansuroğlu

Saz ekibi: Dr. Erdal Oltulu (Akerdeon), Ozan İyidoğan (Klarnet), İsmail Mehmet Uğur (Bas Gitar), Hüseyin Baklacı (Gitar), Raci Ergüzel (Keman), İstanbullu Sedat (Perküsyon), Görkem Şişko (Perküsyon), Erdinç Uğur Dalcek (Perküsyon), Ayşe Buyan (Tef ve Zil), Aylin Can (Kaşık).

Koristler: Abdullah Beceren, Ali Medeni, Aşer Bensusan, Atilla Soysal, Aylin Can, Ayşe Buyan, Belgin Çallıo ğlu, Elif Ranaer Harputluoğlu, Emine Kaya, Esma Erdok, Fidan Kocabıyık, Mahmut Yeker, Mehveş Sorkun, Muzaffer Erdoğan, Müfit İşler, Nalan Moray, Nevin Uzsoy, Özten Onaran, Sadrettin Soylu, Sevda Akman, Sinan Subakar, Ufkun Balkış, Uğur Gürbüzoğlu, Yasemin Yaylı, Yalçın Yağız Harputluoğlu, Yeliz Ayral ve Zerrin Abadan Medeni.

Konserde Seslendirilen Eserler: Tou Zeibekiko Tis Evdokias, Yörük Ali, Samiotissa, Vardar Ovası, Çıkayım Gideyim Urumeli’ne (Korist: Sinan Subakar), Cevriye Hanım (Korist: Esma Erdok), Kırmızı Gülün Ali Var (Solist: Fidan Kocabıyık), Çakıcı (İzmir’in Kavakları), Gialo Gialo, Ferayi (Solist: Sadrettin Soylu), Bir Fırtına Tuttu Bizi (Solist Nalan Moray), Kara Yangın (Solist: Uğur Gürbüzoğlu), Çalın Davulları/Selanik Türküsü (Solist: Sadrettin Soylu), Anathema Ton Aitio (Solist: Esma Erdok & Garip Mansuroğlu), Haydar Haydar (Solist: Nalan Moray), Konyalı, Darıldın mı Gülüm Bana, Politiki Haspiko, Zigoş, Telgrafın Telleri, Memleket Kokulu Yarim, Gülbahar (Solist: Fidan Kocabıyık), Potpori (Ali’m, Karabiberim, Piga Se Magises), Uzo İçelim (Solist: Ayşe Buyan & Garip Mansuroğlu), Zilli De Maşa Darbuka, Potpori (Berber Oğlan, Bilal Oğlun, Karsilamas), Potpori (Gemilerde Talim Var, İnce Giyerim, Rampi),

Sunum: Esat Halil Ergelen

Dans Ekibi: Uçan Potinler, Çatalca Belediyesi Halk Dansları Topluluğu

Sahne Reji: Tufan Öztürk

Leave a Reply